Quotes New

Audio

Forum

Read

Books


Write

Sign In

We will fetch book names as per the search key...

ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ (Pratyabarttana) (Odia)

★★★★★

AUTHOR :
ରଞ୍ଜନ କୁମାର ବ୍ରହ୍ମା (Ranjan Kumar Brahma)
PUBLISHER :
StoryMirror Infotech Pvt. Ltd.
ISBN :
978-93-91116-26-2
PAGES :
146
PAPERBACK
₹200

About The Book


କବି ରଞ୍ଜନ କୁମାର ବ୍ରହ୍ମାଙ୍କ ପ୍ରଥମ କବିତା ସଙ୍କଳନ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଗୋଟିଏ ଅନନ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି । ବୋଧହୁଏ, ଗୋଟିଏ ଆଦର୍ଶ ଓ ମହନୀୟଗୁଣ ବହନ କରୁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥନାରୁ କବିତା ପୁସ୍ତକଟି ଆରମ୍ଭ ହେବା ସାହିତ୍ୟ ଜଗତରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିରଳ । କବିଙ୍କ ସୃଷ୍ଟିରେ ପ୍ରକୃତି ବର୍ଣ୍ଣନା, ସ୍ବଦେଶ ପ୍ରୀତି , ସଂହତି, ସାଂସ୍କୃତିକ ଚେତନା, ଅକାଟ୍ୟଯୁକ୍ତି, ଜୀବନବୋଧ , ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ନିଃସର୍ଗ ଦୃଷ୍ଟିର ମଞ୍ଜୁଳ ପରିପ୍ରକାଶ ଘଟିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । କବିତାଗୁଡିକ ନୂଆରୀତିରେ ଅଗ୍ରଗତି କରି ସଙ୍କଳନର ଶୋଭା ବର୍ଦ୍ଧନ କରୁଛି । ସଂକଳନର ନାମ ସହ ଭିତରେ ରହିଥିବା ସମସ୍ତ କବିତା ବେଶ୍ ମାନ ବହନ କରନ୍ତି । ବାସ୍ତବବାଦୀ କବିଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାର୍ବର୍ତ୍ତନ ସତରେ ଆମକୁ ନିଜସହ ପରିଚିତ କରାଇବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସମାଜ ପାଇଁ ଆମଉପରେ ଉତ୍ତରଦାୟିତ୍ୱ ସମର୍ପଣ କରୁଛି ।


About The Author


କବି ରଞ୍ଜନ କୁମାର ବ୍ରହ୍ମା ବୃତ୍ତିରେ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଆଜିର ଯୁଗରେ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ଆଦର୍ଶ ଓ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ଅଟନ୍ତି । ଜଣେ ଆଦର୍ଶ ଶିକ୍ଷକ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିଚାରକ, ସୁସଂଯୋଜକ, ଉପସ୍ଥାପକ, ପରୋପକାରୀ, ସମାଜସେବୀ ତଥା ନିର୍ଭୀକ ମଣିଷଟିଏ । ସମୟର ସଦୁପଯୋଗ, ସତ୍ୟ ସହିତ ତଥ୍ୟର ସମନ୍ୱୟ , ଅକାଟ୍ୟ ଯୁକ୍ତି, ସଂହତି ଓ ଦେଶପ୍ରୀତି ତାଙ୍କ ସୃଷ୍ଟିଗୁଡିକୁ ଅନୁପମ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ । ବିଜ୍ଞାନ ଓ ବିକାଶର ଯୁଗରେ ଜନ୍ମ ନେଇଥିବା କବି ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି ।

ସୃଷ୍ଟିରେ ଭଗବାନ ଯେଉଁସବୁ ଉପାଦାନମାନ ମାନବଜାତି ତଥା ସମଗ୍ର ଜୀବଜଗତ ପାଇଁ ସଜାଇ ଯାଇଛନ୍ତି, ସେଗୁଡିକର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଉପଲବ୍ଧି କରିବା, ଭଲପାଇବା, ଯତ୍ନନେବା ପାଇଁ କବି ସଦା ଆହ୍ବାନ ଦିଅନ୍ତି ।




ADD TO CART
 Added to cart